Festival Lumen priťahuje svojou atmosférou

Autor: don Bosco | 2.6.2011 o 20:00 | Karma článku: 7,64 | Prečítané:  1510x

Don Bosco – saleziáni – saleziánske strediská – strediská Domky – dobrovoľníci – deti a mladí – tábory – chaty – prespávačky – výlety – priatelia – skvelá atmosféra – Festival Lumen - ... V mnohých článkoch o najväčšom gospelovom festivale v strednej Európe sa píše, že je charakteristický jedinečnou atmosférou, ktorú tvoria priateľské stretnutia účastníkov a že táto atmosféra je dotváraná 250 dobrovoľníkmi, ktorí ho organizujú bez nároku na akúkoľvek odmenu.

Dobrovoľníci Festivalu Lumen na prípravnom stretnutí.Dobrovoľníci Festivalu Lumen na prípravnom stretnutí.Domka, Festival Lumen

Po toľkých hodinách práce pre akúkoľvek komerčnú organizáciu by na naše účty pribudla slušná suma. Čo je pre nás odmenou pri Festivale Lumen? Tričko a strava to asi nebudú, aj keď môžu byť silnou motiváciou :)

V túto poslednú nedeľu pred festivalom (29. mája) sa stretli všetci organizátori a dobrovoľníci v Trnave na Kopánke. Absolvovali sme školenie BOZP, dozvedeli sme sa dôležité informácie – čo nás čaká počas dvoch festivalových a troch „pracovných“ dní. Po oficialitách nasledovala zábava – cesta k dobrým vzťahom, spoznaniu sa, spoločným zážitkom prostredníctvom kofoly, špekačiek a nafukovacieho bungee futbalu. Ak by išlo o klasickú brigádu, asi by pre mňa táto „ponuka“ bola slabá. Ale keďže to bola „naša“ akcia a vo vzduchu sme už cítili blížiaci sa festival, radi sme zostali na „školení“ o pár hodín dlhšie a oddýchli tu si pred namáhavým týždňom.

Ak bude na Festivale Lumen taká atmosféra ako bola na stretnutí dobrovoľníkov, určite budeme spokojní nielen my dobrovoľníci, organizátori, ale aj (a najmä :) účastníci.

Vďaka dobrovoľníkom môže byť Festival Lumen pre všetkých a zadarmo – môže tak ponúknuť kvalitnú hudbu, sprievodný program a priateľské stretnutia tisíckam mladých ľudí. My dobrovoľníci, len posúvame ďalej to, čo sme dostali – v strediskách Domky, od saleziánov, od animátorov, na výletoch, táboroch... Je teda jasné, že aj Festival Lumen je Don Boscovým dielom. Teší ma a som hrdá, že sa na ňom môžem podieľať aj ja spolu s mojimi priateľmi.

 

Eva Adamová, dobrovoľníčka

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?